Trvalá laserová depilace

Laserová metoda depilace je poměrně nová, provádí se teprve od 90.let minulého století. Objevila se spolu s vývojem nových laserových technologií a od té doby se rozšířila do celého světa. Tato depilace, či přesněji epilace je trvalého charakteru, protože při ní dochází ke zničení celého chloupku s kořínkem a folikulem.

Na jakém principu depilace laserem funguje?

Principem fungování laseru je selektivní fototermolýza, což znamená, že laserové světlo vybírá vlnovou délku odpovídající tmavému zabarvení a je to z toho důvodu, aby laser nezničil okolní tkáň, ale pouze a jenom nežádoucí chlup.

Z toho logicky vyplývá, že metoda bude fungovat lépe na tmavé chloupky na světlé pokožce. Tmavé barvivo – eumelanin “vede” či absorbuje světlo a tak laser dovede až k vlasovému folikulu, který je následně zničen, aniž by se poškodila okolní (světlejší) tkáň.

Proč se depilace musí několikrát opakovat?

Laserová depilace

Laserová depilace

Pod pokožkou se nachází daleko větší množství kořenů chloupků, které právě vypadly či ještě neprorostly pokožkou. To je také důvodem, proč se depilace laserem musí několikrát opakovat. Laser totiž účinkuje jen na chloupky, které prorostly na povrch a jsou ve stádiu růstu.

I po potřebném množství opakování se ovšem ojedinělé chloupky tu a tam objeví. Kvalita celé procedury záleží na zkušenostech kosmetičky či odbornice, na typu a intenzitě laseru a také na dispozicích každého jednotlivce (především na barvě jeho ochlupení). Někteří z nás na laser reagují více a jiní méně. Na světlé chloupky laser reaguje méně a na šedé (či bílé) nereaguje vůbec.

Procedura depilace laserem

  • Příprava na proceduru zahrnuje zkrácení chloupků 2-3 dny předem žiletkou. Chloupky se nesmí vytrhávat! Také se před laserovou depilací ani po ní asi 10 dní neopalujte na slunci ani v soláriu.
  • V samotný den depilace vás na základě domluvy v kosmetickém centru mohou pozvat hodinu předem a dát vám znecitlivující krém na místa, která budou depilována. Ne vždy je to ale pravidlem a někde si za tento nadstandard musíte připlatit. Krém pomáhá znecitlivět pokožku a je tedy méně cítit nepříjemné štípání laseru.
  • Depilace malých oblasti (obočí, horní ret apod.) trvá pouhých 10-20 minut. Na oblast intimních si vyhraďte kolem 30 minut a na nohy od 1 do 3 hodin.
  • Vždy počítejte se 3 až 8 opakováními. Mezi jednotlivými opakováními je třeba počkat asi měsíc, až se chloupky opět objeví. Aby bylo zřejmé, které přijdou na řadu. Řiďte se pokyny kliniky či salonu.

Laserová epilace, jak je to s bolestí?

Ohledně bolesti na zákrok neexistuje jasná odpověď. Velmi záleží na depilované oblasti a také na individuální dispozici člověka. Někoho zásahy laseru bolí velmi a jiný je skoro necítí. Práh bolesti je samozřejmě u každého z nás jiný. Zvláště citlivé jsou intimní partie v oblasti konečníku, nejlépe jsou na tom pak lýtka. Obecně platí, že pokud vydržíte depilaci voskem či depilaci cukrovou pastou, tak vydržíte i depilaci laserem.

Pokud máte z bolesti strach, informujte se na vámi vybrané klinice o znecitlivujícím krému.

Cena laserové depilace

Cena laserové depilace je poměrně vysoká a připočítat k ní musíme ještě několik dalších opakování. Opakování již není tak finančně náročné jako první zákrok, ale v násobku 3-8 sezení je i tato suma dosti výrazná.

Kolik tedy přibližně stojí tato trvalá depilace?

Ceny se pohybují ve velkém rozmezí 500 – 15000,-Kč. Záleží především na depilované oblasti a ceníku konkrétního centra. První zákrok je vždy dražší a opakovací jsou levnější, ale záleží na počtu laserových impulzů. Odložte si stranou tedy větší rezervu peněz, protože předem není nikdy jisté, na kolik vás přesně celá depilace i s opakováním vyjde a kolik opakování budete celkem potřebovat.

Přibližná cena první depilace intimních partií s třísly, tzv. brazilská depilace stojí 3500,- až 5000,- Kč, lýtka vyjdou na 7000,-Kč a celé dolní končetiny jsou nejdražší a vyjdou na zhruba 15 000,-Kč. Nejmenší partie jako horní ret či obočí jsou za 1000,-Kč.

One Response

  1. Francisco Lima