Depilace voskem

Depilace voskem je velmi rozšířenou metodou depilace, při které se chlup vytrhne i s kořínkem. Tato metoda je vhodná na všechny partie těla, avšak má svá úskalí. Na co si dát pozor, jak ji provádět a jaká je cena depilace voskem?

Depilační vosky

Depilační vosk teplý

Depilační vosk teplý

Základními variantami jsou vosky studené a vosky rozpustné – vlažné či teplé. Existuje mnoho variant na výběr a často je těžké si mezi nimi zvolit tu pravou.

Vosky se prodávají:

 • v páscích;
 • v roll-onu;
 • v krabičce pro aplikaci špachtlí;
 • tuhé voskové disky k rozpuštění.

Upozornění: K některým voskům v krabičce je třeba zakoupit i depilační pásky z jemné tkaniny, bez kterých by depilace nemohla proběhnout. Přiloží se na natřený vosk a strhnou jeho vrstvu i s chlupy. Existují však i druhy vosků k aplikaci bez těchto pásků, které se strhávají přímo po zatuhnutí. O který druh se jedná by mělo být uvedeno v popisu produktu.

Dejte každopádně přednost přírodním voskům, protože ty na chemické bázi mohou dráždit pokožku či vyvolat alergické reakce. Mnoho nabízených vosků je určeno navíc pro citlivou pokožku. To je důležité, protože vosk má jednu negativní vlastnost a tou je, že přline nejen na chlup, ale i na pokožku a tím ji dráždí, případně může poškodit. Tím je rozdílný od depilace cukrovou pastou, která se na kůži tímto způsobem nelepí.

Postup depilace voskem

Depilační roll-on vosk

Depilační roll-on vosk

Postup této procedury záleží na druhu produktu. Některé zakoupíte v připravených páscích či roll-onech a jsou určeny k aplikaci za studena. Někdy je třeba je lehce rozehřát rukou a pak už jen přiložit na kůži, kterou chcete depilovat a trhnout proti směru růstu chloupků.

Jiné se prodávají v krabičce a jsou buď k aplikaci rovnou za studena či je třeba je rozehřát v teplé vodě. Nanášejí se na kůži v tenké vrstvě špachtlí. Poté se na vosk přiloží pruhy tkaniny, které jsou rovněž k zakoupení. Tyto depilační pruhy se pevně přitlačí a opět za ně trhneme v protisměru růstu chloupků. Depilační pruhy můžeme použít několikrát za sebou.

Pravidlem je, že čím delší chlupy, tím více depilace touto metodou bolí. Ideální délka je od 5 do 8 milimetrů.

Zbytky vosku odstraníme olejíčkem. Po depilaci je třeba kůži dezinfikovat kosmetickým přípravkem s obsahem alkoholu.

Výhody depilace voskem

 • Vydrží 2-3 týdny;
 • Lze ji na některých partiích provádět i doma;
 • Ochlupení poté dorůstá zpravidla jemnější.

Nevýhody depilace voskem

 • Chloupky mohou zarůstat;
 • Některé oblasti jako brazilská depilace intimních partií by se neměly provádět doma, protože kůže musí být napnutá ve správném směru. Pokud nejste zkušená, či vám nepomáhá zkušená kamarádka, hrozí poškození kůže.
 • Vosky dostupné na trhu nejsou vždy zcela přírodního charakteru, a proto se může objevit alergie či podráždění kůže;
 • Vosk není rozpustný vodou a proto jeho zbytky na kůži špiní a mastí a musí se odstranit speciálním olejem;
 • Metoda je pro většinu z nás alespoň zpočátku dosti bolestivá;
 • Chloupky před depilací musejí dorůst na 5-8mm;
 • Samozřejmostí je nutnost opakování přibližně každé 3 týdny, protože tato metoda není trvalá jako laserová depilace.

Depilace voskem, jaká je cena?

Depilace voskem není nijak cenové náročná. Všechny varianty se pohybují kolem 200,-Kč.

Běžné depilační pásky na doma stojí do 200,-Kč a jsou k dostání v každé drogerii. Tyto pásky nejsou ale vždy stoprocentně účinné a mnohdy neodstraní všechny silné chlupy.

Za podobnou cenu seženeme i 1kg horkého vosku k rozehřátí či krabičku 400 ml depilačního vosku.

V profesionální studiu se vosková depilace nabízí za 100-300,-Kč podle oblasti. Depilace celých intimních partií a genitálií ovšem vyjde až na 600,-Kč.

One Response