Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou, nebo také cukrová depilace si v poslední době získává stále větší popularitu, i přesto, že se v Orientu používá již několik tisíc let. Nahradila z velké části depilaci voskem jako její šetrnější a méně bolestivá alternativa. Jak se provádí a kolik stoji?

Metoda cukrové depilace

 

Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou je jednou ze stále oblíbenějších metod depilace. Stává se postupně populárnější než depilace voskem, ale funguje v na stejném principu. Jedná se o polotrvalou depilace, což znamená, že na rozdíl od laserové depilace či depilace IPL nám chloupky za pár týdnů opět narostou.

Tuto metodu lze použít na všechny partie těla. Zvláště často se s ní provádí depilace citlivých míst a intimních partií, tedy brazilská depilace.

Tuto proceduru je možno podstoupit buď v kosmetickém studiu nebo doma. Cukrovou pastu lze totiž sehnat jako hotový výrobek anebo si ji připravit doma. Je to lepkavá hmota čistě na přírodní bázi neboť jde pouze o směs cukru, vody a citronu. Připravte si ji doma podle našeho receptu na depilační cukrovou pastu!

Postup cukrové depilace

Návod na depilaci cukrovou pastou:

 1. Postup je podobný jako u voskové techniky. Ať už používáte pastu zakoupenou či zhotovenou doma, zahřejte ji na pokojovou teplotu či ji položte do teplé (nikoliv horké) vody. Cukrová pasta je roztíratelná i vlažná, a nehrozí tedy popálení kůže.
 2. Depilovanou oblast odmastěte a osušte. Můžete ji poprášit dětským pudrem či klasickým kuchyňským škrobem. Depilujte chloupky s délkou alespoň 5mm, ale max. 8mm, kratší se vám nezachytí a delší více bolí.
 3. Pasta se rozetře špachtlí či prsty proti směru chloupků. Silně přejíždíme po vrstvě, až dokonale přilne. Užitečnou pomůckou na nanášení může být stará i kreditní karta.
 4. Pokud je hmota příliš tuhá, rozehřejte ji na pár sekund v horké vodě či mikrovlnce, ale pouze, aby měla příjemnou teplotu. Dalším trikem je přidání kapky vody a prohnětení pasty.
 5. Na strhávání pasty existují dvě možnosti. Buď na ni přiložíte depilační pruhy tkaniny k tomu určené a s jejich pomocí nátěr strhnete, anebo strháváte rovnou pouze cukrovou hmotu. Samy uvidíte, která metoda vám půjde lépe s ohledem na použitý materiál. Pokud používáte pouze pastu, budete strhávat v krátkých rychlých pohybech, nikoliv celý pruh najednou.
 6. Na rozdíl od voskové depilace se cukrová pasta strhává po směru růstu chlupů, a proto je i méně bolestivá.
 7. Pokud se pasta příliš lepí, vezmeme kousek čerstvé hmoty a s její pomocí natřenou pastu odtrháváme od pokožky.
 8. Pastu lze použít i opakovaně, ale ztrácí poté ideální konzistenci, proto je lepší vždy nová várka.

Výhody cukrové depilace oproti depilaci voskem

 • Vosk je většinou připravován s chemickými přísadami, zatímco cukrovou pastu můžeme připravit z bězných domácích přírodních ingrediencí. Pokud tedy máte citlivou pokožku či alergie, zvolte raději cukrovou pastu, popřípadě některý z přírodních vosků pro citlivou pokožku, jinak vám hrozí podráždění kůže.
 • Metoda cukrové depilace je často považována za méně bolestivou a to z toho důvodu, že pasta nepřilne na kůži jako vosk a také nemusí být horká jako některé druhy vosků.
 • Z výše popsaných důvodů je tato metoda zvláště přínosná na citlivých místech a oblíbená pro brazilskou depilaci cukrovou pastou, tedy depilaci genitálií.
 • Další výhodou je snadné omytí zbytků pasty. Je totiž na rozdíl od vosku rozpustná ve vodě.

Cena cukrové depilace

Pro domácí použití se prodávají kelímky s hotovou směsí zhruba od 300 do 800 Kč podle velikosti balení.

Pokud se vám podaří udělat si cukrovou pastu sami doma podle našeho receptu na depilační cukrovou pastu, bude vás stát asi 20,-Kč.

V kosmetickém studiu stojí cukrová depilace podle velikosti partií od 100 do 800,-Kč. Zajímavé je, že pro muže je depilace vždy o něco dražší.

12 komentářů

 1. Zuzana Šmoldasová
   • Lily
 2. Katarína
 3. Tom
 4. Jana
 5. Megí
 6. Megí
  • Týna
 7. Martina
 8. Jana