Brazilská depilace

Brazílie nepřinesla světu pouze karneval, sambu a skvělé fotbalisty, ale v poslední době také některé módní trendy a metody, jako je brazilský keratin či brazilská depilace. V čem spočívá tato metoda depilace? Jak se provádí a kolik stojí?

Popis metody

Tato metoda depilace se zrodila v tropické Brazílii, kde bikiny zakrývají opravdu jen to nejnutnější, však se jim tam také přezdívá fio dental (zubní nit). Z tohoto důvodu je tato depilace (nebo přesněji epilace) velmi důkladná a nenechá na vás ani chloupek! Samozřejmě ale po domluvě s kosmetičkou je možno upravit styl podle vašeho požadavku lze nechat vpředu úzký proužek. V případě potřeby se také depilují genitálie e zadní partie.

Jedná se o polotrvalou depilaci intimních partií především u žen, ale v poslední době se depilace jako taková stává stále populárnější i u mužského pohlaví. Chloupky se vytrhávají i s kořínkem z folikulu. Je to v podstatě depilace cukrovou pastou nebo depilace voskem se zaměřením na intimní partie a kompletní odstranění ochlupení v této oblasti. Oproti laserové depilaci má však tu nevýhodu, že chloupky se opět objeví.

Této metodě se také přezdívá hollywoodská depilace. Skrývá se za tím jediné – všechno pryč.

Postup brazilské depilace

Brazilská depilace

Brazilská depilace

  • Celý proces je poměrně rychlý, trvá pouze 10-15 minut. Intimní partie jsou natřeny teplým voskem či cukrovou pastou a poté pomocí pruhu tkaniny, který se přiloží na lepkavý materiál, se chloupky vytrhnou. Vše musí být provedeno velmi rychle, díky čemuž to pak méně bolí.
  • Důležitá je délka chloupků, musejí být dlouhé tak akorát, aby se zachytily, ale ne zase příliš dlouhé. Minimálně je to 5mm a maximálně asi 8 mm. Před objednanou procedurou nechejte chloupky růst alespoň 10 dní či raději déle. Zkrátit nůžkami je můžete vždy, ale rušit kvůli tomu objednanou kosmetičku by byla škoda.
  • Jedním z důvodů, proč by tato depilace neměla být prováděna nezkušeným člověkem či doma je správné napínání kůže, o kterém vás kosmetička poučí a vy jí budete pomáhat.
  • Na závěr se depilovaná oblast očistí olejíčkem (v případě voskové metody) a také dezinfikuje a posype dětským zásypem. Je třeba dbát zvýšené hygieny, než se drobné ranky zatáhnou. Občas může dojít i drobnému krvácení. Při podráždění kůže je dobré použít zklidňující gel s aloe vera.
  • Proceduru samozřejmě budete muset opakovat každé 2 – 4 týdny jakmile chloupky opět začnou dorůstat.

Je brazilská depilace bolestivá?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď neboť práh bolesti má každý člověk jinde. Některé ženy ji popisují jako otřesný zážitek a nikdy více by na ni nešly a jiné na ní chodí pravidelně a po čase je přestala bolet. Vzhledem k masové rozšířenosti ji zcela určitě lze vydržet. Samozřejmě musíme počítat s tím, že alespoň napoprvé to není příjemný zážitek a na bolest se musíme připravit. Podruhé se nám už ale půjde snáze. Navíc ochlupení slábne a s každou další návštěvou se tak bolest zmenšuje.

Náš tip: Obecně se tvrdí, že depilace cukrovou pastou je šetrnější a méně bolestivá než depilace voskem, protože cukrová pasta nepřilne k pokožce, ale pouze k chlupu samotnému a netahá a nedráždí proto kůži.

Cena brazilské depilace

V salonu vás vyjde na zhruba 600,-Kč. Je dobré zajít za dobrou kosmetičkou, protože při této metodě je třeba dbát zvýšené hygieny. Jak již bylo řečeno, nedoporučuje se tuto metodu provádět bez zkušeností doma, neboť si můžete poškodit kůži.

One Response